Çalışan kadın için şık stiller

03 Şubat 2016
Çalışan kadın için şık stiller

Hayatımızın hemen hemen büyük bir kısmını geçirdiğimiz ofiste şık görünmek elimizde. Küçük sihirli dokunuşlarla 2015’te gardıroplar yenilensin ve ofisin en trend ismi belirlensin…

Ofis şıklığı hayatımızda önemli bir noktayı kapsar. Neden mi?

Zamanımızın büyük bir kısmını iş yerimizde geçirdiğimiz için olabilir belki de. Ofiste daha alımlı ve bakımlı olmak önce kendimize sonra ise çevremize gösterdiğimiz bir saygıdır aslında.

Bu yüzden de ofis kıyafetlerimizi seçerken daha fazla özen göstermek gerekir. Hazır yeni bir yılın içine girdik. Yeni yılın yeni şanslar getirmesi dileğiyle birlikte biz de biraz kendimizi yenileyebiliriz.

İşe gardırobumuz için seçeceğimiz ufak tefek yeni ofis kıyafetleri ile başlamaya ne dersiniz?

Malum iş hayatı zor dönemeçlerin yeridir. Başarılı bir kariyer hedefliyorsak önce kendimize güvenmeliyiz. Kendimize güven de emin bir duruş ile sağlanır.

Bu duruşu da şık ve farklı giyinerek sağlayabiliriz.

Eğer ofiste farklı ve alımlı olmak istiyorsak şu detaylara dikkat etmeliyiz:

 ZARİF BİR TAKIM YARATIN

Zarif  bir takım bize mücadele içinde olmadan, profesyonel bir görünüm kazandıracaktır. Lüks terzi çizgileri ve hafif kumaşlar yerine klasik çizgiler ile tasarlanmış beyaz ve mavi tonlarının üzerine koyu tonların yer aldığı siluetleri tercih edebiliriz.

CESUR RENKLERİ KULLANIN 

Ofisteki zamanımızı doğru kullanmak için cesur renklerden yardım alabiliriz. Renkler yeni bir hayatın yolunu simgeler. Fakat bu renkleri kullanırken de dikkatli olmalıyız. Aksi halde göz yoran renk cümbüşüne sebebiyet verebiliriz. Önemli olan renkleri uyumlu bir şekilde bir araya getirmektir. Elbisemiz parlak renklerden oluşuyorsa paltomuzu da bu renklere uygun tek renkli bir tasarımla tamamlamalıyız.

BOL TASARIMLAR

Eğer ofis modamızı değiştirmeye karar verdiysek ‘oversized’ olarak nitelendirilen bol kesim tasarımlara sıkça başvurabiliriz. Bu tasarımlar hem kurtarıcımız hem de şık bir görünümün ideal silueti olacaktır. Minimalist üstler, nötr tonlarındaki wrap-up etekler, geniş çantalar ve klasik topuklu ayakkabılar bu stil için ilk akla gelen önerilerdir.

PANTOLON ETEKLER

Şık bir pantolon etek takımı ofiste bize rahatlık sunarken aynı zamanda da modern bir stil kazandıracaktır. Koyu zengin tonlarla şekilleniş trende ayak uyduran aynı zamanda şık bir loafer  tarzı ayakkabı ile tamamlanan pantolon etek takımı ofis şıklığı için uygun bir seçenektir.

GENİŞ PAÇA PANTOLONUN ŞIKLIĞI

Genelde geniş paça pantolonlar rahat ve spor bir stili ifade eder. Fakat biz, bu pantolonlara uygulayacağımız küçük sihirli dokunuşlar ile şık bir kıyafet elde edebiliriz. Beyaz bir gömlek, baskılı blazer ceket ve yüksek topuklu ayakkabılar ile tamamlanan pantolonumuz ile stil sahibi bir siluet kazanmış olacağız.

FOTOPRAFLAR: http://www.fashionising.com’dan alınmıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.