Çağrı Merkezi: 0 850 532 11 55

İade ve Değişim

İade İşlemleri

Adimadim.com.tr’den aldığınız ürünü iade etmek istemeniz durumunda, faturası ile birlikte 14 gün içerisinde anlaşmalı olduğumuz MNG Kargo aracılığıyla karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. İade işleminde Kargo ücreti iade edilmez. Anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri ile bize iadenizi ücret ödemeden gönderim yaparsınız fakat ücret iadeniz yapılırken 10 TL kargo ücreti iade ödemenizden düşülerek hesabınıza aktarılır.

İade edeceğiniz ürün, eksiksiz, orijinal faturasıyla, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle fatura üzerinde belirtilen adrese tam ve eksiksiz olarak gönderilmelidir. Gönderimi yaparken MNG Kargo için 1044443 Cari Kodumuzu kargo şubesine söylemeniz yeterli olacaktır. Ürünün etiketi ve varsa aksesuarları kargo paketinin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır. Mağazalarda iade yapılmamaktadır. İade işlemleriniz tamamlandığında mail yolu ile ya da telefon ile tarafınıza bilgilendirme yapılır.

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün bize ulaştığı andan itibaren iade için bankaya talimat gönderilir. Bundan sonraki süreç tamamen bankaya bağlı olmak ile beraber, iade tutarı 1-10 gün arasında alışveriş yaptığınız kartın hesabına iade edilir.

Kapıda ödeme ile yapılan siparişlerde, iade durumunda sipariş tutarı, müşteri hizmetlerinden banka hesap bilgilerinizi bize ulaştırarak hesabına yatırlmasını talep edebilirsiniz.


Değişim İşlemleri

Adım Adım’dan aldığınız ürünü değiştirmek istemeniz durumunda, faturası ile birlikte anlaşmalı olduğumuz MNG Kargo aracılığıyla karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Değişim ürününüzü bize anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri ile ücretsiz olarak gönderirsiniz fakat değişimden sonra size gönderilen ürünün kargo ücreti tarafınıza aittir. 

Değişim için göndereceğiniz ürünün, eksiksiz, orijinal faturasıyla, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle fatura üzerinde belirtilen adrese tam ve eksiksiz olarak gönderilmelidir. Ürünün etiketi ve varsa aksesuarları kargo paketinin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.

Mağazalarda değişim yapılabilmektedir. Adım Adım mağazalarında ürünün faturası ile beraber değişim yapılabilir.

 

** İade yada Değişim durumlarında firmamızdan kaynaklı hatalar durumunda (kusurlu ürün, yanlış ürün, fotoğraftaki gibi olmayan ürün, v.s.) kargo ücretleri firmamıza ait olur. Beden uymama durumları firmamız kaynaklı bir kusur olarak değerlendirilmememektedir.